لباس استوک چیست؟ خرید اینترنتی لباس استوک

لباس استوک چیست؟ خرید اینترنتی لباس استوک

لباس استوک چیست؟ یکی از موضوعاتی که شاید اغلب افراد اطلاعات کافی و درستی درباره آن نداشته باشند. چراکه اغلب افراد لباس استوک را با تاناکورا اشتباه میگیرند. تاناکورا به لباس های دست دومی گفته می شود که از کشورهای خارجی به ایران وارد شده است. این لباس ها در واقع دست دوم هستند و قبلا توسط افراد دیگری استفاده شده اند. آیا پوشاک استوک نیز مانند لباس های تاناکورایی است؟ جواب این سوال را در این مطلب خواهیم خواند.

لباس استوک چیست؟

لباس استوک چیست؟ (معنی استوک)

قبل از جواب دادن به سوال بالا بهتر است معنی استوک را روشن کنیم! در اصطلاح زبان خارجی استوک به کالا و پوشاکی گفته می شود که در انبارها ذخیره شده و به عبارتی مازاد بر نیاز مصرف کننده بوده است. (خلاصه خیلی تولید کردن و همش فروش نرفته باد کرده رو دستشون !!!)

خب بریم سراغ سوال اصلی! لباس استوک چیست؟
حال شاید سوالی در ذهن شما به وجود آمده باشد که آیا پوشاک استوک نیز مانند کالاهای تانکورا دست دوم هستند! و قبلا توسط افراد دیگری مورد استفاده قرار گرفته اند؟ در جواب باید گفت خیر لباس های استوک به هیچ وجه دست دوم نبوده و قبلا توسط هیچ کس دیگری استفاده نگردیده است. در واقع پوشاکی را که قبلا پوشیده شده باشد تاناکورا می نامند نه پوشاک استوک. در این میان محصولات دیگری هم با عنوان اوت لت هستند که میتوانید مقاله اوت لت چیست؟ را مطالعه فرمایید.

در بازارهای اروپایی و آمریکایی اجناس دست دوم تحت نام seccond hand نامیده می شوند. تا به این جا دریافتیم که کالاهای استوک دست دوم نیستن بلکه کاملا نو و بهداشتی هستند. (بریم ادامه ی مقاله ببینیم اینا چرا به وجود میان)

لباس استوک اورجینال

کشورهای غربی دارای مردمی نسبتا مرفه و اهل مد و فشن هستند. مردمی که دوست دارند روزانه لباس هایی با سبک ها و طرح های متفاوت را امتحان کنند (بلاد کفره دیگه :). و به دلایلی که در ادامه عنوان میشوند شرکت ها محصولات را در مقیاس بالا تولید میکنند و مازاد بر مصرف خودشان تولید می کنند و این باعث میشود، سالانه دارای لباس های مانده و به فروش نرفته زیادی در انبارهایشان باقی بماند. به همین دلیل آنها باید راه چاره ای برای فروش این لباس ها بیندیشند.

کشور های اروپای شرقی و خاورمیانه (ایرانم یکیشون) علاقه زیادی برای خرید لباس استوک اورجینال اروپایی دارند. چرا که مزیای زیادی دارند (اونارم در ادامه یکی یکی برمیشمریم) از طرفی هم اروپایی ها (اروپای غربی) دوست دارن محصولات مازاد بر مصرف خود را بفروشند. و همین علل باعث تجارت لباس استوک اورجینال میشوند.


چرا لباس استوک به وجود می آید؟

لباس استوک اورجینال

دلایلی وجود دارد که باعث شده این پوشاک استوک به وجود بیان کشورهای مختلف مانند چین، آمریکا و بسیاری از کشورهای اروپایی، انواع لباس های استوک را به بازارهای کشورهای مختلف در جهان صادر می کنند. اما قطب صادرکننده و فروشنده این لباس ها در کشورهای مختلف آسیایی و خاورمیانه، کشورهای اروپایی می باشند. (که اصلی ترینشونم آلمانه) و در ایران فروش عمده این لباس ها را با به صورت کیلویی (لباس استوک کیلویی) انجام می شود.

1- تولید مازاد بر مصرف (تولید بیش از نیاز)

تولید مازاد بر مصرف یا تولید زیاد کالایی که کالا فروش نرود، منجر به بازگشت آن کالا به انبار شود. چون نگهداری کالاها و پوشاک در انبار مسلما هزینه زیادی همچون اجاره و حقوق کارکنان و غیره را متحمل تولیدی ها و فروشگاه های بزرگ پوشاک می کند. اکثر برندها ترجیح می‌دهند آن محصول را با قیمت پایین‌تر در قالب لباس استوک به فروش برسانند.

اما چرا کمتر تولید نمی‌کنند تا این اتفاق نیافتد؟ و به اندازه نیاز و فروششان تولید نمی کنند؟! دلیلش این است که با راه‌اندازی خط تولیدهای متعدد و استخدام تعداد زیادی نیروی انسانی و سایر مخارج، تولید کمتر اقتصادی نخواهد بود. لذا برای پوشش همه ی هزینه ها مجبو به تولید زیاد هستند.

2- رونمایی از کالکشن‌های جدید

مد و ماندگاری مد هر لباس یک دوره کوتاه چند ماهه است و بعد این چند ماه از مد می افتد و طرفداران آن کم میشوند. فروشگاه ها نیز هر چند وقت از کالکشن و مدها ی جدید رونمایی میکنند و بعد از رونمایی از لباس‌های جدید یک کمپانی که طراحی و رنگ‌های جدید به‌روزی در آن‌ها به‌کاررفته، لباس‌های قدیمی‌تر از فروشگاه خارج می شوند تا جا برای چیدمان محصولات جدید باز شود.

3- محصولات فصلی

بعضی از کالاها و یا لباس ها تنها در یک فصل قابل استفاده هستند و بعد از آن عملا بدون استفاده خواهند بود پس فروشگاه های عرضه لباس باید در اسرع وقت محصولات خود را به فروش برسانند در غیر اینصورت با انباری از محصولات بدون خریدار و بدون مشتری روبرو خواهند شد.


لباس استوک اروپایی

لباس استوک اروپایی

اروپا به عنوان قطب پوشاک و فشن شناخته می شود. بازارهای کشورهای اروپایی همیشه با جدیدترین و مرسوم ترین مد های لباس در حال بروز رسانی هستند و اکثر کمپانی های مد وفشن در اروپا مستقر هستند. از این رو کشورهای اروپایی به سرزمین محصولات استوک خصوصا پوشاک استوک معروف هستند. از کشورهای اروپایی سالیانه محصولات استوک بسیاری روانه کشورهای خاورمیانه می کنند.

لباس استوک اروپایی از کیفیت بالایی برخوردار هستند و همچنین متنوع بالایی دارند، از محصولات زنانه، مردانه، بچه گانه و غیره را شامل می شوند.

از بین کشور های اروپایی در حوزه ی لباس استوک اروپایی، آلمان یکی از کشورهایی است که پوشاک استوک زیادی را به کشورهای آسیایی صادر می نماید. در واقع این نوع پوشاک بازار خوبی را در کشورهای آسیایی دارند. پوشاک استوک دارای مزایا و ویژگی هایی است که باعث شده مشتریان زیادی داشته باشد.


مزایا و برتری لباس استوک

مزایای پوشاک استوک چیست؟ چرا باید تحمل سختی واردات لباس استوک را بپذیریم و اقدام به واردات این محصولات کنیم؟ جواب همه ی این سوالات در مزایای زیاد این نوع محصولات است که همه ی آن ها را بر میشمریم و قطعا بعد از شنیدن آن شما هم از مشتریان این محصولات خواهید شد.

1- قیمت مناسب (لباس استوک ارزان)

این اجناس و لباس ها در مقایسه با اجناس موجود در بازار قیمت بسیار ارزان تر و مناسب تری دارند. اگر شما قصد یک لباس خوب و مارک دار را داشته باشید باید بابت آن هزینه بسیار زیادی را پرداخت نمایید. در عمل شما بهایی بیشتر از ارزش آن کالا را پرداخت خواهید کرد و آن هم له دلیل اعتبار آن برند است. اما با خرید لباس استوک ارزان شما می توانید همان لباس های مارک دار و با کیفیت را به قیمت بسیار مناسب تری خریداری نمایید.

این لباس ها معمولا به صورت عمده و کیلویی (میتوانید مقاله ی لباس استوک کیلویی را مطالعه فرمایید) به فروشگاه ها فروخته می شوند و همین موضوع سبب می شود تا قیمت بسیار پایین تری داشته باشند.

2- سالم و بهداشتی بودن

لباس استوک بدون هر گونه خرابی و پارگی کاملا سالم و بهداشتی هستند. معمولا بیشتر این اجناس دارای بسته بندی هستند که به عنوان پکدار شناخته میشوند و کاملا آکبند می باشند. این اجناس بوی خاص و بدی ندارند و مانند تمام لباس های نو و جدیدی که از فروشگاه های عادی می خریم سالم هستند.

حتی اتیکت لباس ها نیز بر رویشان باقی مانده است و شما با یک نگاه کردن می توانید به آکبند بودن آن پی ببرید.برخلاف استوک، پوشاک تاناکورا لباس های دست دوم هستند و این لباس ها قبلا توسط افراد دیگری استفاده شده است و اصلا بهداشتی نیستند. خرید این لباس ها و پوشیدن آن ها ممکن است سبب بروز بیماری هایی برای افراد گردد. انواع حساسیت های پوستی و بیماری ها ممکن است توسط این لباس ها به افراد منتقل گردد.

3- مارک دار بودن (برند)

اغلب لباس های استوک از کشورهای اروپایی وارد می شوند و از مارک ها و برندهای معتبری هستند. همین موضوع سبب شده است که این نوع پوشاک دارای کیفیت بسیار عالی و ممتازی باشند. همه ی ما دوست داریم لباس مارک دار بپوشیم اما بسیاری از ما توانایی خرید پوشاک مارک­دار را در بوتیک­های مد ندارند. بنابراین خرید پوشاک استوک می تواند نیاز این افراد را تأمین کند. چرا که در حین مارک دار بودن قیمت مناسبی دارند و اگر شما فروشنده ی پوشاک باشید قطعا این امر باعث وفاداری مشتریانتان خواهد شد چرا که همه ی مزیت ها را یکجا دارد. مارکدار، قیمت مناسب و کیفیت عالی.

4- کیفیت عالی پوشاک استوک

کیفیت یک لباس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. تمامی برندهای اروپایی از بهترین پارچه ها برای تولید استفاده می کنند. نوع دوخت لباس نیز در اجناس استوک بسیار عالی می باشد. پوشاک برندهای معروف توسط خیاط ها و دستگاه های بسیار حرفه ای دوخته می شوند که شاید شما نظیر آن را کمتر مشاهده نمایید. یکی از دلایل برتر بودن پوشاک استوک همین موضوع می باشد.

پارچه و مواد اولیه استفاده شده در اجناس استوک اغلب از بهترین مواد است و همین موضوع سبب شده است که اجناس استوک دارای کیفیت بسیار خوبی باشند. با خریدن این اجناس شما هیچ شکی درباره مرغوب بودن جنس لباس خود ندارید و می توانید سال های سال بدون نگرانی از لباس خود استفاده نمایید.


خرید لباس استوک ! بخریم یا نه؟

خرید لباس استوک

شاید هنوز افرادی برای خریدن و یا نخریدن این لباس ها دچار شک و تردید باشند. باید گفت اگر به دنبال اجناس با کیفیت و مارک دار هستید که قیمت مناسبی نیز داشته باشند حتما این لباس ها را به شما پیشنهاد می دهیم. البته تنها عیبی که شاید برای برخی از این لباس ها وجود داشته باشد از مد افتادگی آن ها است. به هر حال هیچ فروشگاهی لباس های ترند و به روز خود را استوک نمی نماید و همین موضوع سبب شده تا لباس استوک به روز نباشد. (البته به روز نبودن از دید اروپایی)

به هر حال خرید این لباس ها فرصتی عالی برای خریدهای با کیفیت و عالی است. در صورتی که می خواهید به فکر بودجه خانواده نیز باشید خریدن این اجناس را به شما پیشنهاد می دهیم. سعی کنید لباس های خود را از مراکز و فروشگاه های معتبر خریداری نمایید. متاسفانه افراد سودجو و متقلب زیادی در بازار پوشاک استوک وجود دارند.

نکات مهم در خرید لباس استوک

در این بازار محصولات از همدیگر تفکیک می شوند به عنوان مثال تمامی انواع لباس استوک مردانه، لباس استوک زنانه، لباس استوک بچه گانه و لباس ورزشی استوک جدا می شود. علاوه بر اینها آنچه مهمتر است و در قیمت هم نقش بسیاری دارد گرید درجه بندی لباس استوک است.

گرید A+

در بازار به اجناسی که جعبه دار و پک دار باشند، اجناس گرید A+ گفته می شود. به عبارت دیگر، محصولات داخل جعبه یا پک پلمپ شرکت و کمپانی قرار دارند.

گرید A

اگر محصول از جعبه یا پک پلمپ شده شرکت خارج شده باشد ولی اتیکت یا لیبل روی لباس موجود باشد به آن اجناس فله ای یا گرید A گفته می شود.

هر دو گرید کاملا نو و سالم هستند و تنها تفاوت آنها در بسته بندی محصول است.


از کجا لباس استوک بخرم؟

از کجا لباس استوک بخرم

ما در جی بوف علاوه بر خرید اینترنتی در سایت جی بوف امکان خرید حضوری را برای مشتریان عزیزانمان فراهم کرده ایم. آدرس ما : آذربایجان غربی، مهاباد، روبروی شهرک صنفی کاوه، کوی بهداری، فروشگاه استوک جی بوف. همچین میتوان با کلیک بر روی “آدرس جی بوف” آن را در گوگل میابید و با رهیابی، آدرس دقیق جی بوف روی نقشه آنلاین مشاهده کنید.

خرید عمده لباس استوک

برای خرید عمده لباس استوک می توانید به فروشگاه اینترنتی جی بوف مراجعه نمایید چرا که انواع پوشاک مردانه، زنانه و بچگانه را به صورت عمده و کیلویی به فروش می رساند. محصولات پک دار یا بدون پک و به صورت فله ای موجود هستند. وب‌سایت جی بوف، تمام محصولات به را با تفکیک کاربرد و برند روی سایت قرار داده تا خریدی آسان را برای فروشندگان لباس در سراسر کشور فراهم کند. در صورت وجود هرگونه ابهام و یا سوال و یا دریافت مشاوره، می‌توانید با کارشناسان فروش جی بوف در ارتباط باشید.

لباس استوک اینستاگرام

اکثر فروشندگان لباس استوک د اینستاگرام فعالیت دارند و ما نیز از این قضیه مستثنی نیستم و میتوانید با این لینک به اینستاگرام ما مراجعه کنید تا علاوه بر سایت در اینستاگرام نیز از محصولات و تخفیفات ما مطلع شوید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و خرید
×