بوهو

پوشاک استوک نو اروپایی به صورت کیلویی

معرفی برند بوهو Boohoo، برند معتر انگلستان

Boohooمعرفی برند بوهو Boohoo، برند انگلستان بوهو در سال 2006 توسط محمود کمانی (رئیس اجرایی گروه) و کارول کین (مدیر اجرایی) تأسیس شد، یک برند خرده‌فروش آنلاین مد در بریتانیا (انگلستان) است که بازار هدف آن بیشتر افراد 16 تا 30 سال است. این برند محصواتش را به بیش از 100 کشور جهان صادر می کند و در طراحی لباس مد خود تخصص ویژه ای دارد.

محصولات این برند عمدتاً در بریتانیا طراحی و تهیه می شوند و متعاقباً در سطح جهانی توزیع می شوند. بوهو پرمخاطب ترین کمپانی است که از منچستر بیرون آمده است.

تارخچه ی بوهو Boohoo

تارخچه ی بوهو Boohoo

بوهو سیزده سال پیش توسط کارول کین و محمود کمانی تاسیس شد.این زوج بیش از یک دهه در Pinstripe Clothing، شرکتی مستقر در منچستر که توسط عبدالله پدر کمانی راه اندازی شده بود، با هم کار کرده بودند.

پدر محمود کمانی (عبدالله) یک مهاجر گجراتی از کنیا بود که در دهه 1960 به همراه خانواده اش به بریتانیا نقل مکان کرد بود، که بعدها عبدالله یک شرکت نساجی ساخت.

بوهو Boohoo

کارول کین هم اهل شمال انگلستان بود. اما، کارول و محمود علیرغم ریشه های متفاوتشان، این دو به خوبی با هم کار می کردند.کارول کین به دلیل مهارت های بازاریابی و فروش خود مشهور بود. از سوی دیگر، محمود کمانی نیز در اداره و مدیریت کسب و کار مهارت داشت همین مساله و توانایی های مکمل این دو نفر باعث شد بوهو روز به روز پیشرفت کند.

بوهو چگونه رشد کرد؟ (قیمت سهام بوهو)

مهارت های تکمیلی کمانی و کین بسیار کمک کرد تا در طول 13 سال گذشته بسیار رشد کند. اما جدا از توانایی‌های کین و کمانی، آنها محصولات بوهو را فقط به صورت آنلاین به فروش میرساندند، و همچنین Boohoo چندین کار دیگر را نیز برای رشد کمپانی انجام داده است.

بوهو چگونه رشد کرد؟ (قیمت سهام بوهو)

یکی از تکنیک هایی که این شرکت به طور موثر از آن استفاده کرده است، تولید مدل های جدید لباس در مقادیر کم است. اگر آن مدل مورد نظر مورد استقبال خریداران قرار بگیرد آن را به تولید انبوه میرسانند. در غیر این صورت اگر آن مدل به فروش نرسد از تولید آن را بدون هدر دادن پول زیادی متوقف میکنند. این تکنیک توسط خرده‌فروش اسپانیایی زارا نیز استفاده شده است.

Boohoo همچنین از طریق خرید و راه اندازی مارک های جدید رشد کرده است. که اکثر برند های خریداری شده توسط بوهو در ادامه مقاله بررسی می شوند.

ورود بوهو به بورس

‌برخلاف اکثر کسب و کارهای خانوادگی، Boohoo تصمیم گرفت در سال 2014 وارد بورس شود. سهام این شرکت در فهرست AIM (بازار سرمایه گذاری جایگزین)، یک بازار فرعی از بورس لندن، در ابتدا با 50 پنس معامله می شد. بلافاصله پس از ورود این شرکت به بورس، کمانی مقداری از سهام خود را به ارزش 135 میلیون پوند فروخت.کین هم بد کار نکرد. چرا که او هم به عنوان مدیر اجرایی 25 میلیون پوند از سهام خودش را فروخت.

فقط دو بنیانگذار نیستند که از تصمیم شرکت برای عرضه عمومی درآمد کسب کرده اند. سرمایه گذاران اولیه در این شرکت پوشاک شاهد افزایش ارزش سهام آنها بیش از شش برابر شده است. اینکه آیا این روند ادامه خواهد داشت یا خیر، مشخص نیست. تصمیم بنیانگذاران برای فروش سهام می تواند منعکس کننده این باور باشد که سهام احتمالاً بالاتر نمی رود.

برندهایی که توسط بوهو خریداری شده اند

برندهایی که توسط بوهو خریداری شده اند

در آگوست 2019، شرکت های آنلاین کارن میلن و کوست توسط بوهو Boohoo به قیمت 18 میلیون پوند خریداری شد. بوهو فقط کارمندان آنلاین این دو شرکت را نگه داشت و فروشگاه‌های حضوری آنها را بست و کارمندان آن را نیز تعدیل نمود.

در اوایل همه گیری کرونا بوهو افزایش فروش را گزارش کرد و در ژوئن 2020، بوهو Boohoo اعلام کرد که برند ها و وب سایت های زنجیره ای Oasis Stores و Warehouse را به مبلغ 5.25 میلیون پوند خریداری می کرده است.

در ژانویه 2021 ، به دنبال فروپاشی فروشگاه بزرگ دبنهامز در انگلیس ، این مارک و تجارت آنلاین را به قیمت 55 میلیون پوند خریداری کرد. در ماه فوریه ، اعلام کرد که مارک های سابق گروه Arcadia یعنی Burton ، Wallis و Dorothy Perkins را به قیمت 25.2 میلیون پوند خریداری می کند. همچنین دارای کمپانی های MAN ، PrettyLittleThing ، Nasty Gal و MissPap است که قشر جوان را هدف قرار داده و محصولات آنها را تولید می کند.

سیاست های کاری بوهو

بر اساس گفته های رئیس اجرایی این شرکت کارول کین ، مهمترین ویژگی که میتواند بوهو را از سایر رقبای خود متمایز کند، قیمت پایین و کیفیت بالای محصولات آن است. زیرا اکثر لباس های این مارک با قیمت متوسط ​​17 پوند عرضه می شوند.

بوهو شامل 9000 خط لباس با مارک اختصاصی است و با تمرکز بر گروه سنی نوجوانان و جوانان، به بیش از 100 کشور جهان محصولاتش را می فروشد. این شرکت در هفت بازار عمده جهانی نقش پر رنگی دارد، از جمله این بازارها می توان به انگلیس، ایالات متحده و فرانسه اشاره کرد.

یکی دیگر از سیاست های موفق این شرکت این است که مشتریان می توانند کالای خود را تا نیمه شب سفارش دهند و تحویل بگیرند و همچنین این شامل روزهای تعطیل (واسه خارجکی ها شنبه و یکشبه ها تعطیله) نیز می باشد. تعداد مشتریان بوهو در سال 2017 در کل 29٪ افزایش یافت و به 5.8 میلیون نفر رسید.

رسانه های اجتماعی بوهو

بوهو به عنوان یک فروشگاه آنلاین ،بسیار زیاد از سانه های اجتماعی استفاده میکند و آن را بخش جدایی ناپذیر شرکت میداند چرا که به وسیله ی همین رسانه ها استراتژی های بازاریابی خودرا پیاده و عملی میکند.

این شرکت در سال 2012 یک مدیر شبکه اجتماعی ماهر و کاردرست را برای بخش رسانه های اجتماعی استخدام کرد و همه کارمندان برای کمک به این تیم پیام ها و تصاویری را در صفحات خود منتشر کردند. تا در ژوئن 2019 ، بوهو 6 میلیون فالوور در اینستاگرام ، 1.1 میلیون دنبال کننده توییتر و 2.9 میلیون فالوور در فیس بوک داشت.

محصولات بوهو در جی بوف

میتوانید در ابتدای این صفحه محصولات موجود در فروشگاه جی بوف از این برند را مشاهده کنید. خرید کیلویی بوت و نیم بوت زنانه بوهو Boohoo و خرید کیلویی کفش زنانه بوهو Boohoo را در سایت جی بوف مشاهده و خرید نمایید

مشاوره و خرید
×