7 تکنیک هشتگ گذاری در اینستاگرام

7 تکنیک هشتگ گذاری در اینستاگرام

7 تکنیک هشتگ گذاری در اینستاگرام بسیار کاربردی است. با این مقاله همراه باشید، در ادامه توضیحاتی پیرامون هشتگ و هشتگ گذاری در اینستاگرام ارائه می گردد.

هشتگ چیست؟

هشتگ اصطلاحی است که در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به وفور مورد استفاده قرار می گیرد. هشتگ یک کلمه یا عبارتی است که با علامت # آغاز می شود. چرا در شبکه های اجتماعی علی الخصوص اینستاگرام باید از هشتگ ها استفاده کرد؟ برای اینکه بتوانیم کلمات کلیدی را شناسایی کنیم یا اینکه بتوانیم متن مورد نظر خود را در شبکه های اجتماعی دسته بندی کنیم باید از هشتگ استفاده کنیم.

دسترسی آسان به اطلاعات

وقتی در کنار یک واژه یا کلمه از علامت # استفاده می کنیم آن کلمه را به یک متا تگ تبدیل می کنیم به این صورت که مخاطب یا کاربر با کلیک بر روی آن می تواند به سمت صفحه مرتبط با موضوع هدایت شود.

به عبارت دیگر، محتوا های مختلف در شبکه های اجتماعی باید دسته بندی شوند تا موضوعات مشابه در کنار یکدیگر قرار بگیرند و کاربران در هنگام جستجو به محتوای مشابه با موضوع مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند. هشتگ ها اطلاعات را دسته بندی می کنند. بنابراین به کمک هشتگ گذاری در اینستاگرام دسترسی به اطلاعات راحت تر می باشد و کاربران در زمان کمتری به محتوای مورد نظر خود دسترسی خواهند داشت.

گروه بندی هشتگ ها

گروه بندی هشتگ ها

در شبکه اجتماعی اینستاگرام و هشتگ گذاری در اینستاگرام با دو نوع هشتگ روبه رو هستیم.

هشتگ های عمومی یا Community Hasgtags

هشتگ های عمومی به منظور تبلیغ یا برندسازی و بازاریابی انجام نمی گیرد. کاربران اینستاگرام از این نوع هشتگ استفاده می کنند تا برای پیج اینستاگرامی خود فالوور جذب کنند. به عبارت دیگر، کاربران با استفاده از هشتگ های عمومی در پست ها و استوری های اینستاگرامی می توانند جذب مخاطب داشته باشند.

Branded Hashtags

بخش زیادی از هشتگ گذاری در اینستاگرام پیرامون تبلیغات و بازاریابی می باشد. نام محصول و نام فرد و تبلیغ جزو هشتگ ها محسوب می شود. مثلا کاربران و مخاطبان یک برند می توانند محصولات مرتبط با آن برند را به وسیله هشتگ ها به اشتراک بگذارند. اگر در پی ارتقاء پیج فروشگاه اینستاگرامی خود هستید باید هشتگ گذاری به طور صحیح انجام گیرد.

تکنیک های هشتگ گذاری در اینستاگرام

1_ یک یا چند هشتگ اختصاصی داشته باشید

برای اینکه پست های پیج اینستاگرامی شما بازدیدکننده بیشتری را جذب نماید باید از هشتگ های خاص و جذاب استفاده کنید. به عبارت دیگر، هشتگ ها را با توجه به محصولات پیج فروشگاهی خود انتخاب نمایید. بنابراین در کنار هشتگ های معمولی از یک یا چند هشتگ اختصاصی مرتبط با کسب و کار خود استفاده نمایید.

2_ از هشتگ های نامرتبط با زمینه فعالیت خود استفاده نکنید

استفاده از هشتگ های نامرتبط با حوزه کسب و کار شما فقط باعث می شود که پست اینستاگرامی شما به عنوان اسپم تشخیص داده شود. همچنین اگر برای مدت طولانی از هشتگ های نامرتبط استفاده کنید نه تنها فالوور جذب نمی کنید بلکه تعداد مخاطبان نیز کاهش پیدا می کند.

3_ تعداد هشتگ های مجاز

حداکثر هشتگ های مجاز برای پست یا استوری سی هشتگ در نظر گرفته شده است در حالی که این مقدار هشتگ توصیه نمی شود چون ربات های موجود در اینستاگرام محتوای پیج شما را به عنوان اسپم یا هرزنامه شناسایی می کنند و در نتیجه دسترسی کاربران به پیج شما محدود خواهد شد.

4_بعد از کپشن نویسی از هشتگ ها استفاده کنید

بعد از اینکه پست را در اینستاگرام درج نمودید باید در زیر پست به کپشن نویسی بپردازید. بعد از کپشن اقدام به هشتگ نویسی نمایید. هشتگ ها را می توانید بلافاصله بعد از کپشن بنویسید یا اینکه می توانید بین کپشن و هشتگ ها اینتر بزنید. به عبارت دیگر، بعد از نوشتن کپشن اینتر بزنید و سپس اقدام به نوشتن هشتگ ها نمایید.

5_ هشتگ ها را در کامنت اول بگذارید

بسیاری از کاربران دوست دارند که یک پست بدون هشتگ را مشاهده نمایند چون به نظر برخی از آنها هشتگ گذاری باعث شلوغ شدن فضای پست ها می شود. بنابراین می توانید در کامنت اول از هشتگ ها استفاده کنید بدون آنها زیاد به چشم بزند و خسته کننده به نظر برسد.

6_استفاده از هشتگ های پرسرچ

اگر کسب و کار خود را از طریق اینستاگرام راه اندازی نموده اید و در مراحل اولیه جذب فالوور هستید بهتر است که از هشتگ های رقابتی یا تاپ ترین هشتگ های اینستاگرامی استفاده نکنید. بلکه بهتر است از هشتگ های معمولی و ساده مرتبط با حوزه کسب و کار خود استفاده کنید. کسب و کار شما بعد از مدتی می تواند وارد حوزه رقابت شود و شما می توانید از هشتگ های تخصصی و رقابتی برای دیده شدن استفاده کنید.

7_به روز رسانی الگوریتم ها

اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی و یک پلتفرم محبوب و پرطرفدار مدام در حال تغییر و به روز شدن است بنابراین بهتر است که اطلاعات خود در زمینه الگوریتم های اینستاگرام را به روز و آپدیت نمایید. هشتگ گذاری در اینستاگرام قوانین مربوط به خود را دارد که در صورت رعایت آنها می توانید انتظار داشته باشید که بازدیدکننده های بیشتری جذب پیج فروشگاهی شما شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و خرید
×