4 نکته مهم در انتخاب تیشرت استوک زنانه

4 نکته مهم در انتخاب تیشرت استوک زنانه

4 نکته مهم در انتخاب تیشرت استوک زنانه برای هر بانوی خوش سلیقه و خوش استایل می تواند کاربردی باشد. پس با این مقاله همراه باشید، در ادامه به مدل های مختلف تیشرت زنانه و نکاتی که در هنگام انتخاب تیشرت زنانه می توانید به کار ببندید، می پردازیم.

4 نکته مهم در انتخاب تیشرت استوک زنانه

4 نکته مهم در انتخاب تیشرت استوک زنانه

1_تیشرت و استایل های غیررسمی

تیشرت ها به عنوان لباس های بدون جنسیت یعنی بدون تفاوت معرفی شده اند به این صورت که تفاوت چندانی بین مدل های ساده تیشرت های مردانه و تیشرت های زنانه وجود ندارد و هر دو جنس می توانند از مدل های ساده تیشرت استفاده کنند. تیشرت ها جزو ضروری استایل های اسپرت مردانه و زنانه به شمار می روند. محبوبیت تیشرت در میان بانوان باعث شده تا تولیدکنندگان در تولید تیشرت از مدل، طرح و رنگ های مختلفی استفاده کنند. بانوان از این لباس می توانند به عنوان یک پوشش راحت در منزل و یک لباس مناسب برای مهمانی های خودمانی و دورهمی های زنانه استفاده کنند.

تیشرت در گروه لباس های غیررسمی، سبک و راحت قرار دارد و همچنین یکی از لباس های محبوب و پرطرفدار فصل تابستان به شمار می رود. یکی از ویژگی های بارز تیشرت، ست شدن آسان آن با مدل های مختلف دامن، شلوار، شلوارک و… است.

شکل اولیه تیشرت

تیشرت در گذشته به صورت فرم و ظاهر امروزی موجود نبوده است بلکه به عنوان لباس زیر دوخته می شد. عرق گیرهای پنبه ای عنوانی بود که به تیشرت داده بودند و در زیر لباس فرم و توسط نیرویی دریایی پوشیده می شد. این لباس دارای یقه گرد و آستین های کوتاه بود. با گذشت زمان این لباس برای صنعتگران و کشاورزان نیز جالب شد به طوری که به عنوان لایه زیرین لباس مورد استفاده قرار می گرفت.

دیری نپایید که سربازان بعد از بازگشت از جنگ از تیشرت و شلوار در استایل های غیررسمی استفاده می کردند. سرانجام تیشرت به عنوان یک لباس مناسب که بالا تنه را می پوشاند مورد پذیرش قرار گرفت و بعدها تیشرت ها چاپی و مدل های مختلف تیشرت به بازار پوشاک عرضه شدند.

2_مدل های مختلف تیشرت

مدل های مختلف تیشرت

تیشرت به عنوان لباسی که بالاتنه را می پوشاند، مورد استفاده قرار می گیرد و دارای یقه گرد یا یقه هفت و آستین های کوتاه است. در مدل های معمولی و رایج تیشرت، قد تیشرت به کمر می رسد. با این وجود صنعت مد هیپ هاپ تیشرت هایی را به بازار معرفی کرد که قد آنها تا زانو می رسد. تیشرت های چسبان یا عروسکی که فیت بدن هستند و از سوی بانوان مورد استفاده قرار می گیرند و تیشرت های چاپی که با هدف تبلیغات برای کمپانی ها و شرکت های بزرگ و همچنین بیان نظرات و… وارد حوزه پوشاک شدند.

تیشرت های پیام دار

از تیشرت های پیام دار نیز اغلب برای بیان یک دیدگاه یا گرامیداشت رویدادها استفاده می شود. امروزه از تیشرت ها علاوه بر یک پوشش مناسب، برای انتقال پیام های فرهنگی، هنری و … استفاده می شود.

تیشرت هایی با یقه گرد و یقه هفت و همچنین پولوشرت ها را متناسب با استایل خود انتخاب کنید. به طور مثال بانوانی که از بالا تنه بزرگ و شانه های پهن برخوردار هستند می توانند از تیشرت یقه هفت استفاده کنند. چون بزرگ بودن بالاتنه کمتر به چشم می آید. همین طور بانوانی که از بالاتنه ریز و کوچک برخوردار هستند بهتر است از تیشرت یقه گرد استفاده کنند چون کوچک بودن بالا تنه را می پوشاند و بالاتنه را حجیم نشان می دهد.

3_جنس تیشرت ها

یکی از 4 نکته مهم در انتخاب تیشرت زنانه، جنس تیشرت است. جنس تیشرت ها اغلب از کتان و نخ می باشد البته از پارچه های کشی نیز برای تولید تیشرت های سبک و راحت استفاده می شود. تیشرت های پنبه ای به وفور مورد استفاده قرار می گیرند. چون علاوه بر نرم و راحت بودن، ضد حساسیت می باشند و بدن را خنک نگه می دارند.

تیشرت های پلی استر پنبه که در تهیه آنها از ترکیب پلی استر و پنبه استفاده می شود. تیشرت های فلامنت برای فعالیت های ورزشی مناسب هستند چون پارچه به کار رفته در این نوع تیشرت از حالت کشسانی برخوردار است و ضمنا بعد از شستشو دچار آبرفت و تغییر رنگ نمی شود.

با همه این توضیحات، بانوان متناسب با موقعیت غیررسمی، ورزشی و… نوع تیشرت، جنس و مدل آن را انتخاب می کنند. اما خرید تیشرت هایی که از جنس باکیفیتی برخوردار هستند ضمن اینکه یک خرید به صرفه محسوب می شود، از دوام و ماندگاری خوبی در برابر شستشو برخوردارند. تیشرت هایی را خریداری نمایید که چروک پذیری کمتری داشته باشند و بعد از شستشو دچار پرز در سطح پارچه و همچنین آبرفت نشوند.

4_ انتخاب تیشرت متناسب با تغییر فصل

برای فصل تابستان، تیشرت ها جزو ثابت کمد بانوان و آقایان به شمار می روند. در این فصل تیشرت های نخی و پنبه به وفور مورد استفاده قرار می گیرند. این قبیل تیشرت ها عرق را در خود جذب نمی کنند و بدن را خنک نگه می دارند. در فصل تابستان اغلب از تیشرت هایی با رنگ های روشن استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و خرید
×