8 روش برای برندسازی

8 روش برای برندسازی

8 روش برای برندسازی؛ چگونه فروشگاه خود را برند کنیم؟ چگونه برند خود را داشته باشیم؟ برای اینکه به کسب و کار خود رونق دهید و به عبارت دیگر یک سر و گردن از بقیه بالاتر باشید می توانید برای برندسازی کسب و کار خود برنامه ریزی نمایید.

هر چند که ساخت برند به همین سادگی ها نیست و نیاز به طی کردن فرآیند و پروسه ای طولانی دارد با این وجود صاحبان کسب و کار می توانند با به کار بردن راهکارها و آیتم هایی در جهت برندسازی قدم بردارند و ضمنا کسب و کار خود را تقویت نمایند.

تعریف برند

برخلاف تصور اکثر افراد جامعه، برند صرفا یک نام تجاری نیست بلکه از مفهوم پیچیده تری برخوردار است. برند باعث تمایز یک کسب و کار از بقیه کسب و کارهای موجود در بازار می شود. محصولی که فروشگاه شما به مشتریان عرضه می کند چه تفاوتی با سایر محصولات موجود در بازار دارد؟ چطور موفق به جذب مشتری و همچنین افزایش فروش محصولات شده اید؟

برند باعث تمایز محصولات فروشگاه شما با سایر فروشگاه ها می شود. برند باعث می شود که فروشگاه شما منحصربه فرد باشد. همواره سعی نمایید از دید و نگاه مشتری به کسب و کارتان نگاه کنید. به عنوان یک مشتری چه ویژگی هایی باعث می شود که جذب خرید از یک فروشگاه شوید به طوری که بعد از مدتی به مشتری وفادار و دائمی آن تبدیل شوید؟

8 روش برای برندسازی؛ چگونه برند خود را داشته باشیم؟

تحقیق و کسب اطلاعات پیرامون کسب و کار خود

اگر به تازگی فروشگاه پوشاک خود را راه اندازی نموده اید یا اینکه مدتی از راه اندازی آن می گذرد بهتر است در مورد وضعیت بازار و همچنین دایره مخاطبان و رقیبان حوزه کسب و کار خود تحقیق نمایید. دایره مخاطبان همان مخاطبان هدف محسوب می شوند. به عبارت دیگر، همان مشتریانی که از فروشگاه شما خرید می کنند یا قصد خرید دارند.

شناخت مخاطبان هدف

شناخت مخاطبان هدف

با شناسایی مشتریان خود و همچنین تهیه فهرستی از موارد پیش فرض می توانید به علایق آن ها پی ببرید و اینکه مشتریان بیشتر به دنبال چه مدل لباس و چه نوع برندی هستند. با شناخت مشتریان و فهمیدن اینکه چه طیف سنی شامل مشتریان و مخاطبان هدف هستند می توانید نیازهای آنها را شناسایی و همه این موارد را در خرید نوع محصولات، نحوه چیدمان داخل فروشگاه و حتی طرز رفتار با آنها مد نظر قرار دهید.

شناسایی رقیبان

وقتی کسب و کار خود را راه اندازی می کنید مطمئنا در مورد رقیبان اصلی حوزه کسب و کار از قبیل پوشاک اطلاعاتی را از طریق آشنایان و همچنین بازاریان کسب می کنید. در بهترین وضعیت می توانید به آنالیز رقیبان خود بپردازید. در تحلیل گروه رقیبان می توانید به نقاط قوت، نقاط ضعف، نحوه تبلیغات آنها و راهکارهایی که در جهت جذب مشتری به کار می گیرند، توجه کنید.

می توانید بر روی مواردی همچون حضور رقیبان در فضای مجازی و استراتژی های بازاریابی آنها تمرکز نمایید. شما می توانید با یک تحلیل درست به موارد و نکات چشمگیری برای موفقیت در کسب و کار خود دست پیدا کنید و آنها را در صورت ضرورت به کار ببندید.

به عنوان مثال، آیا رقیبان شما از بسته بندی های تجدیدپذیر استفاده می کنند؟ دوستدار طبیعت بودن یکی از مواردی است که مخاطبان همواره به آن بها می دهند و مطممئنا اگر اطمینان حاصل کنند که بسته بندی های محصولات فروشگاه شما از چنین ویژگی منحصربه فردی برخوردار می باشد، قطعا به نظر آنها فروشگاه شما یک برند است.

رمز موفقیت رقیبان شما در مشتری مداری است یا اینکه در ارسال و تحویل کالا بسیار سریع هستند؟ همانطور که می بینید در نگاه اول شاید تک تک این موضوعات و موارد ساده به نظر برسد اما وقتی در یک مجموعه قرار بگیرند بسیار مهم و ارزشمند خواهند بود. به طوری که با استفاده از این آیتم ها می توانید فروشگاه و کسب و کار خود را در مسیر برند شدن هدایت نمایید.

راه اندازی وب سایت

امروزه بسیاری از کسب و کارها برای پیشرفت خود وارد دنیای اینترنت شده اند به این صورت که با ساخت فروشگاه اینترنتی ضمن معرفی محصولات خود و درج ویژگی های آنها، این فرصت را به کاربران می دهند تا به مقایسه دست بزنند و سپس فروشگاه مورد نظر خود را انتخاب نمایند. از طریق راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی لباس می توانید به یک برند محبوب پوشاک برای کاربران تبدیل شوید.

هر چقدر که راه اندازی وب سایت های فروشگاه های اینترنتی پوشاک آسان می شود در مقابل برندسازی و تبدیل شدن به یک برند، نیازمند زمان است.

ساخت لوگو

ساخت لوگو

ساخت لوگو را برای معرفی برند خود جدی بگیرید. لوگوی حرفه ای یکی از اجزای اصلی برای برندسازی محسوب می شود. به وسیله لوگو، برند شما به مخاطبین معرفی می شود. اگر می خواهید یک لوگوی ساده و در عین حال حرفه ای برای برند خود بسازید می توانید با یک سرچ ساده در اینترنت به لوگوی برندها و کمپانی های معروف دسترسی داشته باشید. همچنین می توانید در کسب و کارهای مشابه خود جستجو نمایید و از طراحی لوگوی آنها ایده بگیرید.

استفاده از لوگوهای انعطاف پذیر در برندسازی بسیار مؤثر است اما لوگوهای انعطاف پذیر یعنی چه؟ لوگوهای برند لاگوست و برند پوما ترکیبی از متن و آیکون هستند. این کمپانی ها گاهی وقتها فقط از آیکون و گاهی فقط از متن برای معرفی محصولات خود استفاده می کنند.

هویت برند چیست؟

برای برند خود به توصیف خصوصیات و ویژگی هایش بپردازید، به عبارت دیگر به برند خود هویت ببخشید. شما می توانید با معرفی کسب و کار خود و همچنین اهداف خود در این کسب و کار برای مخاطبان منحصربه فرد و جذاب به نظر برسید.

انتخاب شعار

شاید با خود فکر کنید که در حوزه پوشاک می توانید از چه شعارهایی استفاده کنید؟ چه نوع شعاری می تواند مخاطب را جذب خود نماید. چه نوع شعاری در ذهن مشتری باقی می ماند. سعی کنید در انتخاب شعار کمی محتاطانه عمل کنید. شعاری که بتواند برند شما را توصیف کند و تصویری کامل از برند شما باشد، بسیار مورد پذیرش تر خواهد بود تا شعاری که ارتباطی با برند و حوزه کسب و کار شما ندارد.

نام تجاری

یک نام ساده، مختصر و در عین حال جذاب که به سادگی به ذهن سپرده می شود. توجه داشته باشید که کدام یکی از ویژگی های فروشگاه شما چشمگیر است به طور مثال فروشگاه شما با تغییر فصل تخفیفات فوق العاده ای بر محصولات درج می کند و این ویژگی یکی از دلایل محبوبیت برند شما است. پس می توانید از همین ویژگی برای انتخاب نام تجاری فروشگاه خود کمک بگیرید. برای افرادی که در حوزه پوشاک فعالیت دارند، خلاق بودن جزو ضروریات محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و خرید
×