10 راهکار افزایش فروش در اینستاگرام

10 راهکار افزایش فروش در اینستاگرام

10 راهکار افزایش فروش در اینستاگرام شامل نکاتی آموزشی برای صاحبان کسب و کارهایی است که از طریق پیج های فروشگاهی اینستاگرامی مشغول معرفی و عرضه محصولات خود هستند. بسیاری از افراد علاقمند به راه اندازی یک پیج اینستاگرامی هستند اما نمی دانند چه محصولاتی از فروش خوبی برخوردار هستند در حالی برخی از افراد فروشگاه اینستاگرامی خود را دایر نموده اند اما از میزان فروش رضایت ندارند.

راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی

در حال حاضر فضای مجازی به یک بستر مناسب برای راه اندازی کسب و کارهای مختلف تبدیل شده است. یکی از کسب و کارهای فعال و پویا در بستر شبکه های اجتماعی راه اندازی انواع فروشگاه عمده فروشی و خرده فروشی پوشاک و البسه است.

اینستاگرام مارکتینگ بحث داغ روز محسوب می شود چه بسا که در اوج کرونا نیز کسب و کارها در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی از رونق نیفتادند بلکه توسعه پیدا کردند و در صدد به کار گرفتن راهکارهایی برای تبلیغ محصولات و جذب مشتری و افزایش فروش بودند.

برند سازی در اینستاگرام

فضای تلگرام و اینستاگرام از پتانسیل خوبی برای فروش و برندینگ برندهای تجاری برخوردار است. تبلیغ و ترویج از جمله مواردی است که در شبکه های اجتماعی بسیار عالی خود را نشان داده است به طوری که روزانه تراکنش های مالی بسیاری در جریان می باشد.

اینستاگرام به عنوان یک پلتفرم محبوب و پرطرفدار بر روی گوشی های هوشمند نصب می شود و از آن جا که کاربران روزانه بخشی از وقت خود را در این فضا می گذراندند بستر اینستاگرام یک فضای فوق العاده عالی برای راه اندازی کسب و کارهای مختلف و تبلیغات پیرامون کالا و خدمات محسوب می شود.

با این مقاله همراه باشید در ادامه پیرامون این موضوع راهکارهایی ارائه می گردد.

10 راهکار افزایش فروش در اینستاگرام

1_ پروفایل حرفه ای بسازید

به عنوان یک فرد علاقمند به کسب و کارهای اینترنتی زمانی در فضای مجازی و پلتفرم هایی همچون اینستاگرام موفق می شوید که یک پروفایل حرفه ای داشته باشید. البته قبل از همه چیز باید یک اکانت بیزنس داشته باشید و برای این موضوع نیاز به صرف وقت و برنامه دارید. اکانتی که می سازید باید در ارتباط با کسب و کار مورد نظر شما و هماهنگ با اهداف شما باشد.

در پروفایل حرفه ای خود باید از عکسی استفاده نمایید که بیانگر نوع کسب و کار شما باشد البته می توانید از لوگو یا نمای تجاری برند خود استفاده نمایید. ضمنا فراموش نکنید که در بیوی اینستاگرام شرح مختصر و روشنی از فعالیت و حوزه تجارت مورد نظر خود به مشتریان ارائه دهید.

2_از تبلیغات کمک بگیرید

یکی از روش ها و راهکار افزایش فروش در اینستاگرام استفاده از تبلیغات است. البته باید میزان بودجه و نوع تبلیغات و زمان مورد نیاز برای تبلیغات را تعیین نمایید.

3_اینفلوئنسر مارکتینگ

3_اینفلوئنسر مارکتینگ

برای خرید یک کالا و محصول قطعا از تجربه خرید دیگران و میزان رضایت آنها در مورد کالا یا خدمات مشورت می گیریم بنابراین وقتی یک محصول از سوی اکثر مشتریان مورد تأیید بود و همین میزان رضایت نسب به کالا و خدمات به معرض دید سایر کاربران رسید حتما باید انتظار داشته باشید که برای محصول و کالای شما تقاضا بیشتر و در نتیجه با فروش بیشتری از کالا روبه رو خواهید شد.

اینفلوئنسرها شامل افراد تأثیرگذار هستند به طوری که اگر این افراد برای کالای شما تبلیغ نمایند قطعا کسب و کار شما گسترش پیدا می کند. کاربران با افرادی که از کالا استفاده نموده اند بهتر ارتباط برقرار می کنند و به عبارت دیگر به وی اعتماد می کنند.

4_از هشتگ ها استفاده نمایید

یکی از راهکارهای افزایش فروش در اینستاگرام استفاده درست و مناسب از هشتگ ها است. اما چرا باید از هشتگ ها استفاده کنیم؟ ضرورت استفاده از آن ها در شبکه های اجتماعی چیست؟

کاربرد هشتگ ها بسیار متنوع است بنابراین نمی توانیم آن ها را به چند مورد خاص محدود بدانیم و ضمنا مفهوم هشتگ ها با توجه به زمان و مکان و اینکه چطور و کجا به کار می روند، تغییر می کند.

نقش هشتگ ها

با استفاده از هشتگ ها خطای پلتفرم در تحلیل مطالب شما کمتر می شود و همین موضوع باعث می شود تا الگوریتم های تحلیل معنای متن، وزن و اهمیت بیشتری برای کلمات هشتگ دار قائل باشند. به عبارت دیگر، کاربرد مهم هشتگ ها این است که به دیگران کمک می کنند تا مطالب شما را پیدا کنند.

بنابراین کاربران شبکه های اجتماعی به وسیله هشتگ ها به دنبال موضوعات مورد علاقه خود هستند و شما می توانید به وسیله هشتگ گذاری های اصولی و صحیح، مطالب خود را در معرض دید کاربران قرار دهید. به وسیه هشتگ ها، کاربران می توانند تمرکز بهتری بر موضوعات و مطالب شما داشته باشند و محور اصلی محتوای شما خیلی بهتر قابل تشخیص خواهد بود.

کاربرد هشتگ ها در پست های اینستاگرام

در هر پست از 5 تا ده هشتگ استفاده نمایید البته اگر می خواهید از تمام ظرفیت هشتگ ها استفاده نمایید بهتر است که از هشتگ های کاربردی و مرتبط با کسب و کار خود استفاده نمایید در غیر اینصورت مخاطبانی به پیج شما وارد می شوند که شامل مخاطبان هدف شما نیستند و نقشی در افزایش فروش نخواهند داشت.

5_درج کپشن های حرفه ای در پست های اینستاگرام

در کنار درج تصاویر جذاب به عنوان پست های اینستاگرام از نوشتن کپشن های قوی و حرفه ای غافل نباشید. در قسمت کپشن می توانید اطلاعات لازم در مورد محصول و کالای فروشگاه خود را درج نمایید. به کار بردن هشتگ های قوی به عنوان راهکار افزایش فروش در اینستاگرام محسوب می شوند.

6_ درج عکس های باکیفیت از محصول

هنگامی که برای خرید کالا و محصولی از مغازه ها و فروشگاه های متعددی دیدن می کنید می توانید اختلاف را در چیدمان محصولات و نظم موجود در ردیف نمودن کالاها مشاهده نمایید. همین موضوع در مورد تصاویر و کیفیت عکس ها در اینستاگرام صدق می کند. برای تهیه عکس محصولات سعی کنید از تصاویر واقعی استفاده نمایید. از یک دوربین حرفه ای یا گوشی هوشمند استفاده نمایید.

تصاویر محصولات را از زوایای مختلف آماده نمایید تا کاربران بتوانند محصول را با تمام جزئیات ببینند و سپس نسبت به خرید اقدام نمایند.

7_ برگزاری مسابقات مختلف

برای جذب مخاطب و افزایش تعداد فالوورهایتان، مسابقات مختلف را هر چند وقت یکبار برگزار نمایید. راهکار افزایش فروش در اینستاگرام می تواند ایجاد سرگرمی و دادن جوایز به مخاطبان در پیج بیزنسی شما باشد. برای مسابقات می توانید شرایطی همچون نوشتن کامنت، فالو کردن و لایک کردن را در نظر بگیرید.

8_ درج ویدیوی محصولات در پست های اینستاگرام

پلتفرم اینستاگرام این امکان را به کاربر می دهد که علاوه بر درج عکس و متن بتواند ویدیوهای مورد نظر خود را منتشر و آن را با سایر کاربران به اشتراک بگذارد. طبق آمارها ویدیوهای موجود در اینستاگرام دو برابر سایر پست ها بازدید دارند. ازویدیوهای کوتاه و تأثیرگذار استفاده نمایید تا بتوانند توجه مخاطب را جلب نمایند. به کمک ویدیوها کاربران را ترغیب و مشتاق به خرید محصولات فروشگاه اینستاگرامی خود نمایید

9_محتوای تولید شده توسط کاربر UGC

یک راهکار افزایش فروش در اینستاگرام محتوای تولید شده توسط کاربر UGC است. این نوع محتوا در افزایش فروش بسیار مؤثر است بنابراین می توانید از کاربران بخواهید تا پستی در مورد محصولات پیج شما درست کنند و هشتگ مورد نظر شما را روی آن بیاورند. این نوع محتوا نوعی تبلیغ محصولات فروشگاه شما از طرف مخاطبانتان محسوب می شود بنابراین استفاده از این روش تأثیر زیادی در تعداد بازدیدکنندگان و افزایش فروش محصولات فروشگاه شما دارد.

10_استوری بذارید

به طور مداوم و پیوسته استوری بذارید چون از طریق استوری شانس بیشتری برای دیده شدن دارید. از طریق استوری های جذاب و منحصربه فرد می توانید مخاطبان را به پست های اینستاگرام و صفحه وب سایت خود هدایت نمایید. استفاده از استوری های جذاب و مفید از جمله راهکار افزایش فروش در اینستاگرام محسوب می شود.

جذب فالوورهای واقعی
جذب فالوورهای واقعی

فالوور هدفمند به دنبال کنندگانی اطلاق می شود که علاقمند به کسب و کار شما هستند یا مشتری محصولات فروشگاه شما هستند و امکان تبدیل شدن آنها به مشتریان دائمی وجود دارد. برخی از کسب و کارها برای افزایش فالوورهای خود در شبکه های اجتماعی، اقدام به خرید فالوور فیک می نمایند. در حالی که اضافه نمودن فالوورهای فیک هیچ سودی برای کسب و کار شما ندارد.

کارایی استوری

به کمک استورهای جذاب می توانید محصولات خود را معرفی کنید البته می توانید با شناسایی علایق مردم در ساخت استوری های فروشگاه خود خلاقیت به خرج دهید و بدین وسیله فالوورهای بیشتری را با استوری های جذاب وارد پیج فروشگاهی خود نمایید. همچنین استوری دریچه ای به روی کسب و کارهای اینترنتی گشوده است. از استوری می توان برای تجارت و تبلیغات نیز بهره برد. در استوری ها می توانید از هشتگ و منشن (ذکر نام فرد )استفاده کنید.

برای فروش محصولات خود در پیج فروشگاهیتان می توانید از مقالاتی همچون راهکار افزایش فروش در اینستاگرام کمک بگیرید ضمنا می توانید از افرادی که در این زمینه اطلاعات و مهارت لازم را دارند مشاوره بگیرید. بعد از راه اندازی پیچ اینستاگرامی خود برای یک کسب و کار اینترنتی باید حوصله به خرج دهید و از روش های اصولی و صحیح برای جذب فالوور و معرفی محصولات و افزایش فروش استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و خرید
×