جدول سایزبندی لباس برای خرید اینترنتی

جدول سایزبندی لباس برای خرید اینترنتی

جدول سایزبندی لباس برای خرید اینترنتی امری مهم و ضروری است. بخش زیادی از خریدهای روزمره افراد به صورت آنلاین و در فروشگاه های اینترنتی انجام می گیرد.

در این میان خرید انواع پوشاک از جمله پوشاک مردانه، زنانه و بچگانه و انواع پوشاک ایرانی و خارجی به وسیله انواع پیچ های فروشگاهی اینستاگرام و کانال های فروشگاهی تلگرام و وبسایت های آنلاین عرضه کننده پوشاک صورت می گیرد.

مزایای خرید اینترنتی

خرید اینترنتی مزایای زیادی دارد به این صورت که مجبور نیستید برای خرید یک لباس یا کیف و کفش مسافت زیادی را طی نمایید یا ساعت ها پاساژگردی نمایید و در آخر هم بعد از کلی صرف وقت، خسته و کلافه، محصولی را خریداری نمایید که باب میل شما نیست. در خرید حضوری امکان مقایسه همه قیمت های موجود در بازار به صرف زمان زیادی نیاز دارد.

بنابراین در خرید اینترنتی، محدودیت مکان و زمان وجود ندارد به طوری که می توانید در محیط منزل یا محیط کار با سرچ در گوگل به دنیایی از فروشگاه های اینترنتی پوشاک و البسه سر بزنید و محصول مورد نظر خود را خریداری نمایید.

معایب خرید اینترنتی

خرید از فروشگاه های معتبر اینترنتی را جزو اولویت های خود قرار دهید تا ضمن صرف هزینه بتوانید از یک محصول باکیفیت برخوردار باشید. برخی از افراد بدون شناخت و آگاهی اقدام به خرید در فضای مجازی و پیج های فروشگاهی می نمایند بدون آنکه از کیفیت محصولات و همچنین اعتبار فروشنده و ارسال کالا مطمئن باشند.

نکات لازم و ضروری در خرید اینترنتی پوشاک

شناخت سیستم سایزبندی لباس

شناخت سیستم سایزبندی لباس

با این وجود سایزبندی لباس یکی از مواردی است که در خرید های آنلاین و اینترنتی پوشاک نیاز به شناخت و دقت دارد. در بعضی از فروشگاه های اینترنتی پوشاک، جنس فروخته شده در صورت نارضایتی مشتری و یا در صورت خریداری لباس با سایز ناصحیح تعویض نمی شود. بنابراین قبل از خرید لازم است که در زمینه سیستم های سایزبندی لباس در کشورهای مختلف و سایزبندی استاندارد لباس اطلاعاتی کسب نمایید و سپس از سایز خودتان اطلاع دقیقی داشته باشید تا بتوانید یک خرید عالی را رقم بزنید.

علامت های مختلف در سیستم سایزبندی

در سیستم سایزبندی علامت های متفاوتی از سوی کشورهای مختلف تعریف شده است به عنوان مثال سایزبندی پوشاک اروپایی با علامت EU، سایزبندی پوشاک آمریکایی با علامت US و سایزبندی پوشاک انگلیسی با علامت UK تعریف شده است. اما در کشور ایران سایزبندی لباس به سیستم سایزبندی اروپایی بسیار نزدیک است. سایزبندی در برندها و کمپانی های مختلف اندکی متفاوت تعریف و تعیین شده است. با این وجود یک استاندارد برای سایزبندی در نظر گرفته شده است که در ادامه مقاله در قالب چندوین جدول سایزبندی لباس نشان داده می شود.

تبدیل سایز آمریکایی به اروپایی

تبدیل سایز آمریکایی به اروپایی

تبدیل سایز اروپایی به آمریکایی و انگلیسی

  تبدیل سایز اروپایی به آمریکایی و انگلیسی

اندازه های مورد نیاز برای تعیین سایز

اندازه های مورد نیاز برای تعیین سایز

هنگام خرید لباس به صورت اینترنتی چون امکان پرو کردن لباس وجود ندارد بنابراین به اندازه های مختلفی نیاز دارید به طور مثال برای خرید یک تیشرت به اندازه های سرشانه، دور سینه و دور کمر نیاز دارید. همچنین در مورد لباس های پایین تنه از قبیل شلوار و دامن به اندازه های دور کمر، دور باسن و قد نیاز دارید.

در هنگام خرید اینترنتی لباس باید اندازه های بالا تنه و پایین تنه را در دسترس داشته باشید. البته با توجه به نوع لباس به اندازه های مختلف نیاز دارید. در نظر داشته باشید که بعد از به دست آوردن این اندازه ها می توانید به جدول سایزبندی در سایت مورد نظر مراجعه نمایید. در ادامه یک نمونه از این جداول درج شده است.

جدول سایزبندی

جدول سایزبندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.