گرفتن تیک آبی در اینستاگرام

گرفتن تیک آبی در اینستاگرام

گرفتن تیک آبی در اینستاگرام موضوعی است که در این مقاله به آن می پردازیم. با این مقاله همراه باشید در ادامه در مورد تیک آبی اینستاگرام و شرایط گرفتن آن برای پیج های شخصی و پیج های کسب و کار توضیحاتی ارائه می گردد.

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی محبوب

اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی مکان مناسبی برای اشتراک گذاری عکس و فیلم محسوب می شود. البته اپلیکیشن اینستاگرام در سال 2010 به سرعت به محبوبیت رسید و این محبوبیت را مدیون قابلیت های بی نظیری است که با خود به همراه دارد.

از جمله این قابلیت ها می توان به آپلود فایل، فالوو کردن دیگران، پروفایل پرایوت یا خصوصی، اتصال به سایر شبکه های اجتماعی، هشتگ، ذخیره کردن پست ها چیدن چندین عکس در یک پست، آرشیو کردن پست ها، استوری و به اشتراک گذاری انواع ویدیو نام برد.

به عنوان یک کاربر شبکه اجتماعی که تایمی از وقت خود را صرف حضور در اینستاگرام می نمایید قطعا با اکانت هایی روبه رو شده اید که دارای تیک آبی رنگ هستند. اما این تیک آبی رنگ چیست؟ چطور می توان این تیک را برای اکانت خود که می تواند یک اکانت شخصی یا یک اکانت کسب و کار باشد، دریافت نمایید؟

با این مقاله همراه باشید در ادامه پیرامون این موضوع و شرایط گرفتن تیک آبی در اینستاگرام توضیحاتی ارائه می گردد.

تیک آبی چیست؟

از تیک آبی یا Verified Badge به عنوان یک علامت رسمی نام برده می شود. این علامت در کنار نام پروفایل به نمایش گذاشته  می شود. اما وظیفه این تیک آبی چیست؟ به کمک این علامت آبی رنگ می توانیم رسمی بودن پیج را از فیک بودن آن تشخیص دهیم.

داشتن این تیک آبی بیانگر معتبر بودن اکانت است. اما مدیر اکانت چطور موفق به دریافت تیک آبی در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام شده است؟

فرد یا برند می توانند برای دریافت این تیک آبی درخواست رسمی نمودن اکانت خود را برای اینستاگرام ارسال نمایند که طی این درخواست اینستاگرام از فرد یا برند اطلاعاتی همچون نام، مدرک هویتی همچون پاسپورت، گواهینانه و زمینه فعالیت را اخذ می نماید.  

نحوه گرفتن تیک آبی در اینستاگرام

نحوه گرفتن تیک آبی در اینستاگرام

هر فرد که دارای یک پیج اینستاگرام می باشد یا هر برند یا کمپانی فعال در حوزه اینستاگرام تحت شرایط سختی موفق به دریافت تیک آبی می شود. به عبارت دیگر، گرفتن این تیک آبی نیاز به یک پروسه طولانی دارد که باید طی شود.

بنابراین اگر اکانت شما دارای شرایط مد نظر بر گرفتن تیک آبی نباشد مطمئنا درخواست شما برای این تیک آبی از سوی اینستاگرام رد خواهد شد.

اگر تمایل دارید که تیک آبی اینستاگرام را دریافت نمایید باید شرایط را برای گرفتن این تیک مهیا نمایید. بنابراین قبل از اینکه درخواستی برای رسمی کردن اکانت اینستاگرام ارسال نمایید باید به یک سری نکات توجه نمایید.

تیک آبی اینستاگرام به هر فرد یا برندی تعلق نمی گیرد.

برند باید معتبر باشد و شخص نیز باید دارای اعتبار و شناخته شده باشد. به عبارت دیگر، اکانت شما باید دارای اعتبار باشد. اکانت هایی که مطالب زرد را در پست های خود درج می نمایند و همچنین اکانت های مربوط به سرگرمی و تفریح هستندف از گرفتن تیک آبی اینستاگرام محروم می باشند.

اکانت باید متعلق به شما و کسب و کارتان باشد بنابراین اگر دارای چندین اکانت هستید فقط یکی از اکانت های شما مورد تایید اینستاگرام بوده و تیک آبی دریافت خواهید کرد.

درج نمودن اطلاعات کامل در پروفایل

اطلاعات اکانت شما باید کامل باشد تا بتوانید تیک آبی اینستاگرام را دریافت نمایید. اطلاعاتی همچون نام، بیوگرافی و تصویر پروفایل و… از جمله مواردی هستند که باید در اکانت شما به طور کامل درج شده باشد.

یک اکانت پربازدید باشید

اکانت شما باید شناخته شده باشد و این موضوع قطعا به میزان فعالیت شما در اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی برمی گردد. اکانت شما باید از سوی کاربران مورد جستجو قرار گرفته باشد. بنابراین در شبکه اجتماعی اینستاگرام باید فعال باشید و از محتوا، تصاویر و عکس های جذاب و مورد پسند مخاطبان استفاده نمایید. فعالیت شما در اینستاگرام باید از یک برنانه منظم برخوردار باشد به طوری که کاربران همواره مشتاق دنبال کردن محتوای پیج اینستاگرامی شما باشند.

بعد از دارا بودن همه این شرایط شما می توانید درخواست خود مبنی بر تایید رسمی اکانت اینستاگرام را به بخش پشتیبانی اینستاگرام ارسال نمایید. شرایط شما بررسی می شود و در صورت دارا بودن همه شرایطی که در مطالب فوق به آنها اشاره نمودیم، اکانت شما تایید و تیک آبی رنگ به آن تعلق می گیرد.

نحوه ارسال مدارک هویتی به پشتیبانی اینستاگرام

برای درج اطلاعات شخصی خود در فرم درخواست تیک آبی رنگ اینستاگرام باید به شرح زیر اقدام نمایید.

در اولین فیلد باید آیدی اینستاگرام خود را وارد نمایید. در فیلد دوم یعنی FULL Name باید نام کامل خود را وارد نمایید. سپس باید روی گزینه choose file کلیک نمایید و تصویر مدارک هویتی خود را ارسال نمایید. البته به عنوان یک کاربر ایرانی باید از پاسپورت استفاده نمایید.  

بعد از پر کردن تمام فیلدها باید روی گزینه send کلیک نمایید و به این صورت درخواست شما برای دریافت تیک آبی رنگ توسط واحد پشتیبانی اینستاگرام بررسی می شود.

بعد از مدتی چه درخواست شما تایید و چه از سوی واحد پشتیبانی اینستاگرام رد شود یک پیغام به صورت نوتیفیکیشن برای شما ارسال می شود که می توانید نتیجه درخواست خود را مشاهده نمایید.

لازم به ذکر است که؛ اکانت هایی موفق به گرفتن تیک آبی از اینستاگرام خواهند بود که دارای فالوور بالایی باشند و ضمنا در مرکز توجه اقشار زیاد جامعه قرار داشته باشند. به عبارت دیگر، اکانت شما باید کاملا خاص، منحصربه فرد و شناخته شده باشد تا از سوی پشتیبانی اینستاگرام درخواست شما مبنی بر دریافت تیک آبی رنگ تایید شود.

البته در بسیاری از موارد تعداد فالوور بالا تاثیر زیادی در گرفتن تیک آبی در اینستاگرام ندارد بلکه باید سایر شرایطی که در این مقاله درج شد را دارا باشید تا بتوانید درخواست گرفتن تیک آبی در اینستاگرام داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.